poniedziałek , 27 czerwiec 2022

„Niebo pełne bzdur” – premiera teledysku i nowej płyty zespołu KOFI!

Kofi - Sex Club (okładka)Dobrego, polskiego rocka nigdy za wiele! Dowodzi temu formacja KOFI, dla której 17 czerwca 2016 r. był datą szczególną. Tego dnia bowiem odbyła się premiera teledysku do utworu o tytule „Niebo pełne bzdur„. Kompozycja autorstwa Dariusza Babiarza i Konrada Magdy pochodzi z drugiego studyjnego albumu „Sex Club„, który ukazał się na rynku tego samego dnia, co wspomniany przed chwilą wideoklip.

Na najnowszy studyjny materiał przyszło czekać miłośnikom brzmienia KOFI aż 11 lat. Tyle bowiem minęło od wydania debiutanckiego krążka pt. „Absorbing Music„. Kim jest zatem KOFI? To zespół pochodzący z Nowej Dęby, który powstał w 2000 roku z inicjatywy Dariusza „Daro” Babiarza. Dla niewtajemniczonych ów człowiek był także wokalistą formacji Holy Dogs, z którą otrzymał I Nagrodę Jury podczas festiwalu Jarocin ’91.

„Sex Club” to osiem utworów utrzymanych w różnorodnych brzmieniach dynamicznego rocka i pop rocka. Materiał skomponowali i napisali:

 

  • Dariusz „Daro” Babiarz – wokal, gitara akustyczna (ex. Holy Dogs)
  • Konrad „Madziar” Magda – gitara (ex. h.R.A.B.I.A.)
  • Grzegorz „Getos” Pawelec – gitara basowa (ex. ZIYO, One Million Bulgarians, Jacek Dewódzki Kolektiv)
  • Arkadiusz Rębisz – perkusja (ZIYO, Piotr „Lupi” Lubertowicz, ex. Ziemia Kanaan)

 

Tak prezentuje się zespół KOFI w 2016 roku!
Tak prezentuje się zespół KOFI w 2016 roku!

 

Dla Madziara, Getosa i Arkadiusza jest to kolejny zespół, w którym wspólnie mogą realizować swoje muzyczne pasje. Poprzednio tych trzech muzyków stworzyło formację Trip of Three, z którą w 2012 r. wydali EP-kę utrzymaną w klimatach art i prog rocka. Konrad i Grzegorz ponadto byli już wcześniej członkami zespołu KOFI, tak więc ich ponowna współpraca z Dariuszem Babiarzem nie powinna być dla nikogo zaskakująca.

 

Owoc wspólnej pracy czterech muzyków stanowi płyta „Sex Club„. Utworem promującym materiał jest „Niebo pełne bzdur„. W teledysku wystąpili gościnnie reprezentanci młodego pokolenia w składzie: Dobromiła „Dobi” Cyma, Natasza Cyma, Eliza Franuszkiewicz, Tymon Rębisz, Dariusz Strąk i Emil Trela. Za produkcję odpowiadali Dariusz Babiarz i Jacek Lubiera, a ostatni z wymienionych jest również autorem zdjęć. Zapraszam do obejrzenia najnowszego teledysku zespołu KOFI!

Polub KOFI (KOFIrock) na Facebooku: https://www.facebook.com/Kofirock

Płytę „Sex Club” można zakupić bezpośrednio u muzyków, kontaktując się z nimi za pośrednictwem w/w odnośnika, bądź pisząc na adres kofirock@o2.pl.

Sprawdź również

Turbo (gość specjalny: Internal Quiet) – 25.11.2016 r. w Szczecinie [relacja]

Trzydziesta rocznica wydania „Kawalerii szatana” stała się pretekstem dla legendarnej formacji Turbo do wyruszenia w …

ETA – Nigdy (2017) [recenzja]

Dobrego rocka nigdy za wiele! Być może taka maksyma przyświeca młodym muzykom ze Szczecina, kryjącym …

Dni Gryfina 2017: Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji [relacja]

Tegoroczna majówka upłynęła pod znakiem deszczowej i chłodnej pogody. W tej niezbyt sprzyjającej aurze 2 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.