środa , 6 lipiec 2022

„Uwalnianie książek” 9.06.2010 r. w Wielgowie

Dnia 9 czerwca 2010 r. w Wielgowie odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Święta Uwalnianych Książek pod hasłem „Wolność książek jest równa wszystkim skarbom świata”. Oprawa całego wydarzenia była tym razem zgoła odmienna od tej, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić w ciągu minionych kilku lat. Spowodowane to było nieobecnością głównej osoby odpowiedzialnej za organizację – pani L. Kowalczyk. W ramach zastępstwa pieczę nad prawidłowym przebiegiem uwalniania objęła pani A. Hawryluk, przy pomocy jednego z absolwentów – P. Ruczko.

Ze względów technicznych tym razem nie odbył się słynny pochód ulicami Wielgowa. W zamian zostały jedynie utworzone dwa stanowiska przy bramach wejściowych do Zespołu Szkół nr 13, opatrzone kolorowymi plakatami z hasłami nawołującymi do dzielenia się książkami.

Stolik z uwalnianymi książkami.

 

Akcja uwalniania rozpoczęła się na dobre tuż przed godziną 9:00 rano. Uczniowie gimnazjum z chęcią rozdawali książki przechodniom, a Ci odwdzięczali się szczerym uśmiechem. Sporadycznie zdarzały się osoby, które potrafiły wziąć nawet 15 książek, kwitując to stwierdzeniem w stylu „Jak nie można w ogóle czytać książek?”. Atmosfera była iście przyjazna, a niezwykłą sprawnością w rozdawaniu książek wykazali się: P. Ronkowska, K. Bonter oraz R. Kupnicki.

Uwalnianie książek.
Każdy tego dnia mógł otrzymać darmowy egzemplarz książki.
Sienkiewicz wiecznie żywy.

 

Uwalnianie książek szło na tyle sprawnie, że w ciągu zaledwie trzech godzin ponad 250 książek znalazło swoich nowych właścicieli (miejmy nadzieję, ze tymczasowych, zgodnie z regułą BookCrossingu). Kolejna akcja już za rok, na którą serdecznie zapraszam!

„Uwalnianie książek” 09.06.2010 r. w Wielgowie
Galeria zdjęć autorstwa V-12 i P. Ronkowskiej.


Paweł R.
V-12/Tropyx
Szczecin, 15.06.2010 r.


Reportaż opublikowano także na stronie Zespołu Szkół Nr 13 w Szczecinie (do wglądu tutaj).


Sprawdź również

Otwarcie Biedronki – 24.11.2011 r. w Wielgowie

No i stało się! 24 listopada 2011 r. w Wielgowie (jedno z najdalej oddalonych od …

Spotkanie obrońców Willi Grüneberga z wiceprezydentem Szczecina

Plany budowy trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju oraz rzekomo blokująca realizację tejże inwestycji Willa Grüneberga, to …

Jesienny Festyn Rodzinny – 30.09.2011 r. w Wielgowie

Dnia 30 września 2011 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie odbył się Jesienny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.