piątek , 1 lipiec 2022

Otwarcie Biedronki – 24.11.2011 r. w Wielgowie

No i stało się! 24 listopada 2011 r. w Wielgowie (jedno z najdalej oddalonych od centrum Szczecina osiedli) ruszył pełną parą pierwszy dyskontowy sklep detaliczny. Biedronka, bo o niej mowa, zadomowiła się w miejscu dawnego społemowskiego samu spożywczego.

Otwarcie marketu, zaplanowane na godzinę 7 rano, nie było wbrew pozorom spektakularnym wydarzeniem. Na miejscu zebrało się ogółem kilkadziesiąt osób, oczekujących cierpliwie na pierwsze, oficjalnie rozsunięcie się drzwi Biedronki. Wewnątrz zabroniono robienia zdjęć, ale jak się nie trudno domyśleć, tego rodzaju obiekty posiadają z reguły jednakowe wyposażenie, bez względu ich na lokalizację.

Pierwsi klienci czekają na otwarcie Biedronki.
I… ruszyli na podbój promocji.

 

Prezentów dla pierwszych klientów nie było, jednakże aż 300 produktów otrzymało jednodniową, promocyjną cenę. Główną atrakcją, oprócz niskich cen, były żółte baloniki, dostępne w bardzo dużej ilości nieopodal produktów z wyższych półek.

W ciągu dnia przy wejściu pojawiły się przyklejone obok drzwi promocyjne ceny. Prawdziwe oblężenie sklep przeżywał w godzinach popołudniowych. Niejedna osoba miała problemy z zaparkowaniem, a poruszanie się z dużym koszykiem po wnętrzu Biedronki nie należało do czynności krótkotrwałych. Ciekawostką był brak w sprzedaży alkoholu, który pojawi się na półkach w najbliższym czasie, podobnie zresztą jak i bankomat.

A tak wyglądała Biedronka na 8 dni przed otwarciem.

 

Cieszy fakt, że duch dawnego samu spożywczego jest ciągle z nami i należy mieć nadzieję, że pierwszy dyskont w tym rejonie przysłuży się z pożytkiem wszystkim mieszkańcom Wielgowa, Zdunowa i Sławociesza.

Otwarcie Biedronki – 24.11.2011 r. w Wielgowie – galeria zdjęć:


V-12/Tropyx
Szczecin, 24.11.2011 r.

Sprawdź również

Spotkanie obrońców Willi Grüneberga z wiceprezydentem Szczecina

Plany budowy trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju oraz rzekomo blokująca realizację tejże inwestycji Willa Grüneberga, to …

Jesienny Festyn Rodzinny – 30.09.2011 r. w Wielgowie

Dnia 30 września 2011 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie odbył się Jesienny …

„Uwalnianie książek” – 9.06.2011 r. w Wielgowie

Dnia 9 czerwca 2011 r. odbyła się w Wielgowie ósma edycja Ogólnopolskiego Święta Uwalnianych Książek. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.