wtorek , 28 czerwiec 2022

Ocalmy zabytkową willę przy ul. Batalionów Chłopskich 61 w Szczecinie!

O niepewnej sytuacji byłej willi Gruneberga w Szczecinie pisałem już na łamach projektu River’s Edge kilka miesięcy temu. Prezentowałem wówczas galerię zdjęć z akcji Foto Day, które w niewielkim, aczkolwiek istotnym stopniu odwzorowują piękno i klimat zabytku (link – KLIKNIJ). Przeprowadziłem również wywiad z mieszkanką domu, która walczy o jego przetrwanie (link – KLIKNIJ).

W dniu dzisiejszym została uruchomiona specjalna strona internetowa o nazwie „Ocalmy zabytek”, która bezpośrednio jest dedykowana wszystkim tym, którym nie jest obojętny los willi przy ul. Batalionów Chłopskich 61 w Szczecinie. Jak możecie pomóc? Chociażby pisząc oficjalny list do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyrażając w nim swój sprzeciw wobec absurdów niekompetencji urzędniczej.

Na stronie znajdziecie m.in. historię rodziny Grunebergów, obszerną dokumentację dotyczącą postępowania w sprawie domu (część materiałów jest dostępna również w języku niemieckim), galerię, linki do artykułów a także forum, na którym możecie wyrażać swoje zdanie dotyczące całego problemu.

Bardzo serdecznie zapraszam do lektury strony „Ocalmy zabytek”! Nie pozwólmy, aby z mapy naszego kraju zniknął kolejny, jakże cenny zabytek!

Ocalmy zabytek przy ul. Batalionów Chłopskich 61 w Szczecinie – Kliknij!


Sprawdź również

Eksmisja mieszkańców byłej Willi Grüneberga w Szczecinie

17 października 2012 r. był z pewnością jednym z najtrudniejszych dni w życiu rodziny Kępińskich, …

Willa Grüneberga – walka o przetrwanie

Od blisko trzech lat toczy się heroiczna walka miłośników zabytków o zachowanie Willi Grüneberga w …

Spotkanie obrońców Willi Grüneberga z wiceprezydentem Szczecina

Plany budowy trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju oraz rzekomo blokująca realizację tejże inwestycji Willa Grüneberga, to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.