niedziela , 26 czerwiec 2022

Nazareth – 23.08.2009 r. w Szczecinie [relacja]

Legendarny hard-rockowy zespół ze Szkocji wystąpił dnia 23 sierpnia 2009 r. w Szczecinie w Klubie Słowianin. Było to niezwykłe wydarzenie, albowiem Nazareth gościł w naszym mieście po raz pierwszy w swojej ponad 40-letniej karierze! Jako support zagrała bluesowa kapela Jafaryza, z niezwykle charyzmatyczną wokalistką na czele, która śpiewała m.in. o tym, że lubi jeść lody.

Punktualnie o godzinie 20:30 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru przy akompaniamencie irlandzkiej melodii ludowej. Zespół zaprezentował publiczności (składającej się głównie z ludzi pamiętających lata świetności klasycznego Hard Rocku) swoje największe przeboje, takie jak: Telegram, Turn On Your Receiver, Miss Misery, Dream On, Bad, Bad Boy, Love Leads To Madness, My White Bicycle, Hair Of The Dog, Love Hurts, a na bis: See Me (z ostatniej płyty wydanej w 2008 roku o nazwie The Newz), Razamanaz, a na pożegnanie z publicznością This Flight Tonight.

Kilkusetosobowa publiczność szalała z radości podczas całego, niezwykle udanego występu zespołu. Wokalista Dan McCafferty, mimo swojego wieku, radził sobie wokalnie bardzo doskonale, a podczas grania utworu Hair Of The Dog zaprezentował także swoje umiejętności w grze na dudach. Z kolei basista zespołu Pete Agnew z niezwykłą energią uzupełniał wokalnie wiele utworów i rozbawiał publiczność ciekawymi minami. Jego syn Lee, będący od 10-ciu lat perkusistą Nazarethu, dokładał także swoje 5 groszy w chórkach. Z kolei Jimmy Murrison, gitarzysta zespołu od 1994 roku, dwukrotnie na scenie zaprezentował swoje wirtuozerskie umiejętności.

Nazareth – 23.08.2009 r. w Szczecinie – galeria zdjęć!

Ogólnie był to niezwykle udany koncert, który na długo pozostanie w pamięci wszystkim jego uczestnikom.

Paweł R. a.k.a. V-12/Tropyx
Szczecin, 25.08.2009 r.

Sprawdź również

Ga-Ga/Zielone Żabki (support: Rich Bitch) – 29.03.2012 r. w Szczecinie [relacja]

Tak gorącej atmosfery podczas punkowego koncertu w szczecińskim DK Słowianin nie było przypuszczalnie od dawna. …

Acid Drinkers (support: Pampeluna) – 24.03.2012 r. w Szczecinie

Od kilku lat legendarna thrashowa kapela Acid Drinkers regularnie odwiedza Szczecin, dając bezwzględny popis prawdziwego, …

Piąte urodziny zespołu No Future (goście: Kwatera C2 i Raggafaya) – 10.12.2011 r. w Szczecinie

No Future – szczeciński zespół punkrockowy, na którego czele stoją bracia Krzysiek i Przemek Borkowscy, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.