wtorek , 28 czerwiec 2022

Zaproszenie na RetroKomp 2014!

Trzecia edycja RetroKompa już niebawem! River’s Edge zaprasza serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych komputerów i konsol na klimatyczną podróż w czasie. RetroKomp 2014 odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2014 r. w Gdańsku, a hasłem przewodnim wydarzenia będzie slogan „Kosmiczne technologie, kosmiczne dźwięki: Elwro-Sonda-Komendarek czyli technologia-nauka-sztuka„.

O ile pierwsza edycja (rok 2012) pokazywała kolekcjonerską odsłonę naszego hobby a zeszłoroczna developerską (nowe gry i programy użytkowe) oraz scenową (część „LOAD ERROR”), tym razem chcemy położyć nacisk na „polskie akcenty” jako motyw przewodni edycji RK2014.

Nie zabraknie więc wspomnień o polskich grach, czasopiśmie „BAJTEK„, prezentacji takich „cudów polskiej myśli technicznej” jak komputery Elwro 804 PC, Meritum II czy Bosman 8. Planujemy też specjalny wspominkowy wykład o niezapomnianym programie „SONDA”, w 25. rocznicę tragicznego zakończenia emisji.

Z wielką radością informujemy też, że odbędzie się pogadanka z legendarną grupą „QUARTET” (zapowiedziało się trzech założycieli grupy) – praojcami polskiej sceny C64/Amiga.

Całość ma uświetnić koncert wielkiej gwiazdy polskiej muzyki elektronicznej – Władysława „Gudonisa” Komendarka, z którym w ramach imprezy odbędzie się również spotkanie, z możliwością zadawania pytań przez publiczność. Po koncercie, do białego rana, planowana jest „Noc z Demosceną„, w tym prezentacja dem na dość egzotyczne (a zyskujące ostatnio popularność) platformy, takie jak Commodore C16/116/+4.

Więcej szczegółów na nowej stronie domowej imprezy i na forum dyskusyjnym pod adresem: www.retrokomp.org

Zobacz, jak impreza wyglądała rok wcześniej! Raport z RetroKomp / Load Error 2013 na River’s Edge.

Serdecznie zapraszam!

Sprawdź również

Simon S. – The SEX Attack (2017) [recenzja]

Od modelingu i aktorstwa poprzez pisarstwo, aż po karierę muzyczną. Takimi umiejętnościami i osiągnięciami może …

Marek Biliński powrócił z przyszłości!

Sentymentalna podróż w czasie do magicznych lat 80. ubiegłego wieku za sprawą pierwszej edycji imprezy …

RetroKomp 2016 – 24-25 września 2016 r. w Gdańsku

RetroKomp ma już 5 lat! Cykliczna impreza dedykowana miłośnikom starych komputerów i gier doczekała się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.