środa , 29 czerwiec 2022

The Blue Bus, The Digitals oraz Premedytacja – 12.11.2010 r. w Szczecinie [relacja]

Dnia 12 listopada 2010 r. w SCK Kontrasty w Szczecinie miał miejsce koncert trzech lokalnych kapel: The Blue Bus, The Digitals oraz Premedytacja. Wydarzenie było poprzedzone stosunkowo dużą promocją w mediach, m.in. patronat medialny objął jeden ze szczecińskich portalów internetowych, w radiu usłyszeć można było wywiad z liderem drugiego z w/w zespołów, a najważniejsze punkty miasta zostały licznie obklejone trójbarwnymi plakatami. Pomimo faktu, że był to tzw. „długi weekend”, dosyć dużo osób zjawiło się tego wieczoru w Kontrastach i bawiło doskonale przy rockowej muzyce.

Jako pierwszy na scenie pojawił się The Blue Bus, który od sierpnia tego roku występuje w trzyosobowym składzie: Jędrek (gitara, wokal), Kacper (bas) oraz Iza (perkusja). Odejście Szymona nie wpłynęło negatywnie na dalsze losy zespołu, który wbrew pozorom radzi sobie doskonale na szczecińskiej niezależnej scenie muzycznej. Zauważalny jest przede wszystkim duży progres w ich twórczości, na co wskazują bardziej dopracowane, mocne i przemyślane kompozycje. W podstawowej setliście nie zabrakło także coveru klasycznego przeboju „Wild thing”, który pierwotnie został nagrany przez Jordana Christophera & The Wild Ones, a przez następne dziesiątki lat doczekał się wielu bardziej znanych interpretacji, m.in. ze strony Jimiego Hendrixa. Był to ogólnie bardzo udany występ i cieszy fakt, że The Blue Bus nie zatrzymał się jedynie na bluesowych klimatach i rozwija się prężnie w obszarze zarówno cięższego, jak i melodyjnego rocka.

Setlista zespołu The Blue Bus(Podziękowania dla zespołu za udostępnienie tytułów!):

1. Oni zaraz przyjdą tu
2. Myśl o sławie i pieniądzach
3. Zabiłem Cię
4. Nasze country
5. Bohater
6. Wędrowiec
7. Wild thing

The Blue Bus – 12.11.2010 r. w Szczecinie – galeria zdjęć!

Kolejnym zespołem był The Digitals, znany wcześniej jako Mechaniczny Kot. Trzon kapeli stanowi formalnie dwójka utalentowanych muzyków, czyli Ala na basie i Tomek jako gitarzysta i wokalista. Ich wzmagania wspiera obecnie na koncertach perkusista o imieniu Rafał. Pomimo faktu, że Digitalsi byli gwiazdą wieczoru, zagrali jako drudzy w kolejności, co zdecydowanie przełożyło się na największą frekwencję żądnych zabawy młodych ludzi pod sceną.

Był to inauguracyjny występ The Digitalsów z nowym, a w zasadzie lekko „odświeżonym” materiałem, wzbogaconym sekwencjami muzyki elektronicznej. Największych zmian doczekał się rewelacyjny utwór „Blue Supergiant”, który notabene otwierał setlistę zespołu i w nowym wykonaniu zabrzmiał zdecydowanie mniej przekonująco od pierwowzoru. Dalej mogło być już tylko lepiej! Dynamiczne partie gitarowe i żywiołowy wokal Tomasza były motywem przewodnim całego występu. Uroku dodawała stojąca w skupieniu Ala, która tego wieczoru przywdziała swoją głowę w zabawną czapkę o wyglądzie koali. 🙂

The Digitals zagrał ogółem 8 energetyzujących kompozycji, w tym m.in. rewelacyjny i przyprawiający o gęsią skórkę na ciele „Breaking News” oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych przebojów (z dodatkiem odrobiny nowoczesnej elektroniki) o tytule „Chemistry Between Us”. W trakcie odgrywania kawałka „Broadcast” nieoczekiwanie Tomkowi pękła jedna ze strun, jednakże muzyk zachował zimną krew i profesjonalnie dokończył swojego dzieła (jak się później okazało, nie była to jedyna tego typu sytuacja tego wieczoru w Kontrastach). Z pomocą przyszli wówczas koledzy z zespołu The Blue Bus, a dokładnie Jędrek, który użyczył swojej gitary na ostatnich kilkanaście minut występu. Na bis usłyszeć można było ponownie przesycony niekonwencjonalnymi dźwiękami „Blue Supergiant” i na tym skończył się bardzo udany występ Tomka, Ali i Rafała.

Setlista zespołu The Digitals:

1. Blue Supergiant
2. By The Frontside
3. Coldwith Summer
4. Breaking News
5. Candyshit
6. Get The Show (On The Road)
7. Broadcast
8. Chemistry Between Us

Bis:

9. Blue Supergiant

The Digitals – 12.11.2010 r. w Szczecinie – galeria zdjęć!

Kiedy emocje opadły i część osób opuściła wnętrze lokalu, na scenie zainstalował się zespół Premedytacja w składzie: Mietek (gitara), Andrzej (gitara), Tomek (perkusja), Łukasz (bas) oraz Sebastian (wokal). To kolejny z lokalnych zespołów rockowych, który istnieje na scenie muzycznej od około dwóch lat. Chłopaki zaprezentowali kilka kompozycji ze swojego repertuaru, w tym m.in. piosenkę wielbiącą piwo oraz niezwykle nastrojową balladę „Boję się spać”. Ciekawostką był także fakt, że zgodnie z deklaracją Sebastiana, jeden z kawałków zagranych tego wieczoru w Kontrastach, powstał dzień wcześniej podczas próby zespołu. 🙂 W trakcie występu jednemu z gitarzystów pękła struna, jednakże na szczęście usterka została szybko naprawiona i występ Premedytacji zakończył się zgodnie z planem. 🙂

Premedytacja – 12.11.2010 r. w Szczecinie – galeria zdjęć!

Paweł R. a.k.a. V-12/Tropyx
Szczecin, 18.11.2010 r.

Sprawdź również

Scylla, Constellations oraz More Than A Thousand – 19.05.2011 r. w Szczecinie [relacja]

Kolejna edycja szczecińskiej inicjatywy koncertowej Wake The Dead odbyła się 19 maja 2011 r. w …

Zabili Mi Żółwia (support: CarPets) – 20.11.2010 r. w Szczecinie [relacja]

Dnia 20 listopada 2010 r. w SCK Kontrasty w Szczecinie odbył się koncert zespołu Zabili …

Benefis Waldemara Kulpy – 11.09.2010 r. w szczecińskim SCK Kontrasty [relacja]

20 lat pracy w SCK Kontrasty, 25 lat działalności w klubach studenckich i 30 lat …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.