wtorek , 26 Wrzesień 2017

Archiwum tagów: polski rock

„Niebo pełne bzdur” – premiera teledysku i nowej płyty zespołu KOFI!

Dobrego, polskiego rocka nigdy za wiele! Dowodzi temu formacja KOFI, dla której 17 czerwca 2016 r. był datą szczególną. Tego dnia bowiem odbyła się premiera teledysku do utworu o tytule „Niebo pełne bzdur„. Kompozycja autorstwa Dariusza Babiarza i Konrada Magdy pochodzi z drugiego studyjnego albumu „Sex Club„, który ukazał się na rynku tego samego dnia, co wspomniany przed chwilą wideoklip.

Czytaj dalej »

Róże Europy – 23.06.2012 r. w Widuchowej [relacja]

Dnia 23 czerwca 2012 r. w ramach XVI Jarmarku Widuchowskiego, wystąpiła w Widuchowej (woj. zachodniopomorskie) jedna z legend polskiego rocka – zespół Róże Europy. Przez półtorej godziny ekipa Piotra Klatta zaprezentowała aż 18 najpopularniejszych kompozycji z przekroju całej swojej dotychczasowej twórczości.

Czytaj dalej »

Ziyo – 7.05.2011 r. na Mariackiej w Katowicach [relacja]

Legendarna rockowa formacja ZIYO zainaugurowała obchody 25-lecia swojego istnienia koncertem, który odbył się 7 maja 2011 r. w Katowicach. Organizatorami wydarzenia (będącego częścią cyklu spotkań muzycznych o nazwie LAJERA na Mariackiej), była agencja DINKS oraz Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice. Jako support wystąpiła formacja Mofoplan z Mysłowic.

Czytaj dalej »

Sztywny Pal Azji – 6.05.2011 r. w Katowicach – Festiwal Rock Stars [relacja]

Dnia 6 maja 2011 r. na ulicy Mariackiej w Katowicach odbył się finał Festiwalu Rock Stars – Pozytywna Energia, promującego młode i utalentowane zespoły muzyczne. Gwiazdą wieczoru była legendarna formacja polskiej sceny rockowej – Sztywny Pal Azji. Zespół zagrał w składzie: Bartosz Szymoniak (wokal), Jarosław Kisiński (gitara), Krystian Różycki (bas), Wojciech Wołyniak (gitara, instrumenty klawiszowe) oraz Zbigniew Ciaputa (perkusja) i …

Czytaj dalej »

Róże Europy oraz Beata i Bajm – 29.08.2010 r. w Aleksandrowie Łódzkim [relacja]

Dnia 29 sierpnia 2010 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Wydarzenie cieszyło się niezwykle dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności, która tłumnie przybyła podziwiać unikalne produkty rękodzieła ludowego lub skosztować niedostępne na co dzień regionalne potrawy. Na miejsce przybyłem o godzinie 17:00. W międzyczasie na scenie trwały różnorodne przedstawienia o charakterze …

Czytaj dalej »

Cree, Róże Europy oraz Muniek – 28.08.2010 r. w Mysłowicach [relacja]

Dnia 28 sierpnia 2010 r. w ośrodku „Wesoła Fala” w Mysłowicach odbył się rodzinny festyn w ramach obchodów 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności i pomimo niesprzyjającej aury i błotnistego terenu wokół sceny, „Wesołą Falę” nawiedziły tłumy żądnych zabawy ludzi.

Czytaj dalej »

Rozmowa z Piotrem Klattem – liderem zespołu Róże Europy

Znawcom polskiej muzyki rockowej osoba Piotra Klatta jest z pewnością znana bardzo dobrze. Od niespełna 27 lat jest on nieprzerwanie liderem i wokalistą słynnego zespołu Róże Europy. O tegorocznych koncertach i planach odnośnie nowej płyty dowiecie się z rozmowy, jaką przeprowadziłem z Piotrem po kolejnych udanych występach w Mysłowicach i Aleksandrowie Łódzkim.

Czytaj dalej »