sobota , 25 czerwiec 2022

Archiwum tagów: metal

Nikt – Runda 3 (2017) [recenzja]

15 grudnia 2017 r. ukazała się trzecia studyjna płyta formacji Nikt o tytule „Runda 3”. Specyficzna nazwa pięcioosobowej ekipy wydaje się być przewrotna, ponieważ panowie absolutnie nie są nikim na scenie muzycznej. W swojej dwudziestoletniej karierze występowali u boku wielu sław, rozgrzewając przy tym do boju dziesiątki tysięcy fanów metalowego grania.

Czytaj dalej »

SICKYARD debiutuje albumem o tytule „Jesteś”

Trzcianecka formacja SICKYARD dołączyła do grona zespołów mogących legitymować się doświadczeniem na scenie muzycznej. 23 listopada 2017 r. ukazała się ich debiutancka płyta o tytule „Jesteś„. Na materiał złożyło się dziesięć mocnych utworów utrzymanych w mieszance hard rocka i nu metalu.

Czytaj dalej »

Zapowiedź debiutanckiej płyty zespołu Alhena!

Nadchodzi prawdziwe trzęsienie ziemi w obszarze polskiego prog metalu! Bydgoska grupa Alhena po sześciu latach od wydania EP-ki zakończyła prace nad materiałem, który niebawem ukaże się na debiutanckim longplayu. W chwili obecnej trwają miksy zarejestrowanych nagrań. Zespół postanowił uchylić rąbka tajemnicy i udostępnił zapowiedź w postaci instrumentalnego utworu, w którym wiodącą rolę odgrywa perkusista Piotr Grugel. 

Czytaj dalej »

ROCK nad Notecią – zaproszenie!

River’s Edge zaprasza serdecznie na kolejny koncert! Tym razem do Nakła nad Notecią, gdzie w Sali Kinowej tutejszego Nakielskiego Ośrodka Kultury w ramach cyklu „Muzyka nad Notecią” zagrają bydgoskie formacje Alhena, Egoistic oraz stołeczny zespół Tides From Nebula! Wydarzenie odbędzie się 12 października 2014 r. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Czytaj dalej »

Chaos Synopsis (support: Silent Soul Deliver i Awzan) – 1.06.2014 r. w Szczecinie

“European Killing Season” – taką nazwę nosiła zakończona niedawno tegoroczna europejska trasa koncertowa thrash/death metalowej formacji Chaos Synopsis. Dla ekipy rodem z Ameryki Południowej Szczecin był ostatnim przystankiem przed powrotem do rodzimej Brazylii. W roli supportu w Pubie Szuflandia wystąpiły dwie lokalne kapele: Silent Soul Deliver i Awzan.

Czytaj dalej »

Premiera nowego albumu zespołu Awzan!

Istniejąca od 1998 szczecińska thrash metalowa formacja Awzan promuje nowy album, zatytułowany „Fobia„. To niespełna 33 minuty mocnego, gitarowego brzmienia, zamkniętego w ośmiu dynamicznych kompozycjach. Premiera materiału nastąpiła 20 kwietnia 2014 roku. Początki zespołu datuje się na schyłek lat dziewięćdziesiątych XX wieku. W pierwszym składzie Awzan znaleźli się: Michał Wiśniewski (gitara), Rafał Reutt (gitara), Arkadiusz Piątek (perkusja) i Sebastian Gojdz …

Czytaj dalej »

M.O.D. (support: Wounded Knee i Aterra) – 19.02.2014 r. w Warszawie [relacja]

Legendarna crossover’owa formacja M.O.D. (Method of Destruction) po dwudziestu latach zawitała ponownie do naszej ojczyzny. Ekipa pod dowództwem Billy Milano swój fenomenalny show muzyczny zaprezentowała wiernym fanom ciężkiego brzmienia w stosunkowo ciepły, środowy wieczór 19 lutego 2014 r. w warszawskim Klubie Progresja. Pod szyldem „Old Hard Core Style” Festival, obok amerykańskiego kwartetu wystąpiły także dwie rodzime kapele: Wounded Knee i …

Czytaj dalej »

Acid Drinkers (support: Pampeluna) – 24.03.2012 r. w Szczecinie

Od kilku lat legendarna thrashowa kapela Acid Drinkers regularnie odwiedza Szczecin, dając bezwzględny popis prawdziwego, mocnego gitarowego grania. 24 marca 2012 r. był niewątpliwie lokalnym świętem fanów Titusa i spółki. Tego dnia DK Słowianin sowicie zapełnił się ubranymi na czarno długowłosymi osobnikami obu płci, którzy bawili się wyśmienicie w szalonym pogo przez niespełna trzy godziny.

Czytaj dalej »

Fate Unknown – Pure Organic (2011) [recenzja]

„Pure Organic” to drugi, studyjny album kędzierzyńskiej formacji Fate Unknown, którego premiera odbyła się 4 kwietnia 2011 r. Jest to stricte niezależne wydawnictwo, rozpowszechniane przez zespół głównie w formie elektronicznej. Dostęp do plików uzyskujemy po opłaceniu niewielkiej sumy pieniędzy za pomocą SMS’a, natomiast fizyczna wersja albumu jest możliwa do otrzymania na specjalne zamówienie. Patronat medialny nad wydawnictwem objął m.in. projekt …

Czytaj dalej »

Enslavement, Awzan oraz Terror Tactics – 14.07.2011 r. w Szczecinie [relacja]

Na kilka dni przed oficjalnym zakończeniem działalności Studenckiego Centrum Kultury Kontrasty w Szczecinie, 14 lipca 2011 r. odbył się pożegnalny metalowy koncert przy udziale lokalnej i dwóch poznańskich kapel. Pierwotnie tego dnia mieli zagrać goście zza granicy: Mordeth (Brazylia) oraz Thoth (Szwecja), jednakże z nieznanych bliżej powodów obie ekipy odwołały swoje przybycie do Polski. Wskutek tego organizatorzy obniżyli cenę wejściówki …

Czytaj dalej »