wtorek , 28 czerwiec 2022

Społeczna akcja na Prawobrzeżu: sprzątanie wielgowskiego lasu

img_2215Niewiele trzeba chęci, by przyczynić się do poprawy wyglądu najbliższego otoczenia. Udowodniła to grupa ponad 30 mieszkańców Szczecina, która 20 lutego 2016 r. czynnie wzięła udział w społecznej akcji sprzątania terenów leśnych, okalających Wielgowo.

img_2231Wydarzenie zorganizowała Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo wspólnie z przedstawicielami nieformalnej grupy pasjonatów, funkcjonujących pod nazwą Wielgowo Rowerowo. Celem misji była aktywizacja mieszkańców tej części miasta do działań społecznych. W wydarzeniu wzięła udział także garść uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, która zdobyła w ten sposób cenne doświadczenie.

img_2243Na efekty pracy dwóch załóg pod przewodnictwem p. Romana i p. Stanisława nie trzeba było długo czekać. Wszyscy dzielnie uczestniczyli w sprzątaniu części lasu, przylegającego do ul. Wiślanej. Nie przeszkodziła w tym nawet częściowo zimowa aura. Zapełniono odpadami łącznie kilkadziesiąt dużych worków plastikowych. Przekrój odnalezionych śmieci był dosyć ogromny (od tarczy do gry w lotki aż po telewizor), jednakże dominowały opakowania po napojach procentowych.

Na koniec sprzątania pod czujnym okiem pana leśniczego uczestnicy społecznej akcji mogli ogrzać się przy ognisku i skonsumować usmażoną kiełbaskę. Cieszy fakt, że tak wielu mieszkańcom Wielgowa nie jest obojętne to, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu. Oby więcej takich inicjatyw w każdym zakątku miasta i jak najmniej śmieci w lasach.

Paweł Ruczko
Szczecin, 21.02.2016 r.

Sprzątanie wielgowskiego lasu (20.02.2016 r.) – galeria zdjęć:

Sprawdź również

Spotkanie obrońców Willi Grüneberga z wiceprezydentem Szczecina

Plany budowy trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju oraz rzekomo blokująca realizację tejże inwestycji Willa Grüneberga, to …

Jesienny Festyn Rodzinny – 30.09.2011 r. w Wielgowie

Dnia 30 września 2011 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie odbył się Jesienny …

„Uwalnianie książek” – 9.06.2011 r. w Wielgowie

Dnia 9 czerwca 2011 r. odbyła się w Wielgowie ósma edycja Ogólnopolskiego Święta Uwalnianych Książek. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.