sobota , 25 czerwiec 2022

SICKYARD debiutuje albumem o tytule „Jesteś”

Trzcianecka formacja SICKYARD dołączyła do grona zespołów mogących legitymować się doświadczeniem na scenie muzycznej. 23 listopada 2017 r. ukazała się ich debiutancka płyta o tytule „Jesteś„. Na materiał złożyło się dziesięć mocnych utworów utrzymanych w mieszance hard rocka i nu metalu.

Zespół SICKYARD powstał 1 lutego 2012 r., a swój debiut koncertowy zaliczył dwa lata później podczas pożegnalnego koncertu Kwatery C2 w Trzciance. Po wydaniu w lipcu 2016 r. singla o tytule „Synergia” przyszedł czas na pełnoprawne udokumentowanie dotychczasowej twórczości. Formacja w składzie Jan „jahsiek” Wietrzycki (wokal), Daniel „olo” Olesiński (gitara), Mateusz „meyo” Bogacz (bas) i Adam „żaba” Żabko (perkusja) zarejestrowała w Torzewski Studio materiał, który został umieszczony na debiutanckim albumie. Jego tytuł to „Jesteś”, a zawartość to dziesięć dopracowanych technicznie i brzmieniowo kompozycji z pogranicza nu metalu i hard rocka. Materiał promuje utwór o tytule „Strach”. Choć SICKYARD tworzy w nowoczesnym stylu, to pozostaje wierny tradycji wykonywania swoich utworów w języku rodzimym.

Tracklista albumu „Jesteś”:

  1. Strach
  2. Chore podwórko
  3. Innym kolorem
  4. Ruda
  5. Dzieci dwóch wieków
  6. Synergia
  7. Zrozumieć
  8. Kartka
  9. C2H5OH
  10. Rysowany świat
Premiera albumu odbyła się za pośrednictwem serwisu YouTube, jednakże zespół zapowiada, iż album „Jesteś” wkrótce pojawi się na platformach streamingowych oraz w wersji fizycznej na nośniku CD. Zawartość płyty już teraz można za darmo posłuchać tutaj:

 

 

SICKYARD - Jesteś (okładka)
SICKYARD – Jesteś (okładka)

 

Paweł Ruczko
Szczecin, 26.11.2017 r.

Sprawdź również

Pożegnalny koncert Kwatery C2 – 28.11.2014 r. w Trzciance [relacja]

„Wszystko co dobre, kiedyś wreszcie ma swój koniec…” – cytat z „Ballady o miłości” (Psy …

ROCK nad Notecią – zaproszenie!

River’s Edge zaprasza serdecznie na kolejny koncert! Tym razem do Nakła nad Notecią, gdzie w …

Chaos Synopsis (support: Silent Soul Deliver i Awzan) – 1.06.2014 r. w Szczecinie

“European Killing Season” – taką nazwę nosiła zakończona niedawno tegoroczna europejska trasa koncertowa thrash/death metalowej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.