piątek , 27 maj 2022

Ścigani i Dead On Time – 7.05.2011 r. w Chorzowie – Finał Festiwalu Rock Stars [relacja]

Finał tegorocznej edycji Rock Stars odbył się 7 maja 2011 r. na chorzowskich Polach Marsowych. W konferansjerską rolę wcielili się założyciele festiwalu: Krzysztof Ferdyn i Michał Wójcik (znany głównie z kabaretu Ani Mru Mru), a wydarzenie rozpoczęło się od półgodzinnego występu jednego z zespołów lokalnych.

Punktualnie o godzinie osiemnastej na scenie pojawili się wielokrotni laureaci programu telewizyjnego „Hit Generator” (a także zdobywcy kilku prestiżowych nagród muzycznych) – zespół Ścigani. Istnieją od dziesięciu lat i mają na swoim koncie trzy albumy studyjne, spośród których ostatni ukazał się całkiem niedawno. Na co dzień skład zespołu stanowią: Maciek Lipina (gitara, wokal), Rysiek Rajca (perkusja, chórki), Sławek Bywalec (bas, chórki) oraz Paweł Ambroziak (gitara, chórki).

W swoim nieco ponad godzinnym występie w Chorzowie zaprezentowali publiczności swoje największe przeboje, utrzymane w klimatach rockowych z niewielką domieszką bluesa. Na uwagę zasłużyły przede wszystkim piękne solówki Pawła, który notabene tego dnia obchodził swoje urodziny. Ścigani pokazali się z bardzo pozytywnej strony, udowadniając jednocześnie, ze nie przez przypadek osiągnęli do tej pory tak wiele na polskiej scenie muzycznej.

Ścigani – 7.05.2011 r. w Chorzowie – galeria zdjęć!

Kolejną częścią finału Festiwalu Rock Stars było wręczenie wyróżnień dla tegorocznych laureatów (wyłonionych w drodze konkursu dzień wcześniej w Katowicach), które otrzymali: Mouga (zespół wybrany przez jury), Virus Ego (statuetka od widzów telewizji publicznej) oraz szczeciński Dead On Time, który zgarnął dwie nagrody od Fabryki Zespołów.

Ogłoszenie wyników jury dzień wcześniej.
Wreczenie nagrody dla zespolu Dead On Time

 

Po chwili rozpoczął się występ ostatniego z wymienionych przed chwilą zespołów, ograniczonego (niestety) przez organizatorów do zaledwie dwóch utworów. Wystarczyło to jednak, by roznieść scenę w przysłowiowy drobny pył przez ekipę Kamila Karapudy i Tomka Martyniaka. Ten pierwszy (nazwany przez Krzysztofa Ferdyna prawdopodobnie najszczuplejszym wokalistą na świecie), poruszał się z prędkością światła po scenie i przeplatając śpiew z okrzykami, wprawiał w euforię m.in. stojące obok mnie fanki. Drugi – kipiał wręcz energią i wykonywał piruety z gitarą, którą notabene na zakończenie występu rzucił o scenę!

Bez wątpienia Dead On Time to jeden z najlepszych wśród najmłodszych polskich zespołów rockowych i kolejny raz udowodnił, że jego gra jest na światowym poziomie. Na uznanie zasłużyła także pozostała część ekipy: Licz, Łysy i Paweł. Pozostał jedynie niedosyt wywołany krótkim występem, jednakże to, co się działo na scenie przez około 10 minut, potwierdziło słuszność przyznania nagrody przez Fabrykę Zespołów.

Festiwal Rock Stars – 7.05.2011 r. w Chorzowie – rozdanie nagród oraz występ Dead On Time – galeria zdjęć!

W dalszej kolejności odbyły się koncerty pozostałych laureatów, a także gwiazd wieczoru: legendarnej Iry i Big Cyca, jednakże ze względu na równoległy występ ZIYO w Katowicach, nie było mi dane dotrwać do ostatnich chwil finału Festiwalu Rock Stars. Moim zdaniem jest to bardzo pozytywna inicjatywa i mam nadzieję, że w przyszłości kolejne edycje będą jeszcze bardziej spektakularne i otworzą drogę do kariery kolejnym młodym polskim zespołom rockowym.

V-12/Tropyx
Szczecin, 15.05.2011 r.

Sprawdź również

Austere Onset, Dead On Time oraz Rowdyside – 10.09.2010 r. w Szczecinie [relacja]

Dnia 10 września sierpnia 2010 r. w SCK Kontrasty w Szczecine odbył się wyjątkowy występ …

There is no tomorrow – pożegnalny koncert w SCK Kontrasty 31.05.2010 r.

Relacja z występów zespołów: ODC, Dead On Time, Rowdyside, CarPets, Dumpster Saints, GODbite, The Freaks, …

The Throne, Dead On Time oraz More Than A Thousand – 21.05.2010 r. w Szczecinie [relacja]

Po trzech latach przerwy ponownie do naszego kraju zawitał portugalski zespół More Than a Thousand, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.