wtorek , 26 Wrzesień 2017

O autorze

Twórcą i autorem projektu River’s Edge jest Paweł, znany także jako V-12 (w przeszłości używający również pseudonimu Murdock). Pasjonat muzyki, kolekcjoner, miłośnik komunikacji miejskiej, redaktor i dziennikarz, fotograf, a z wykształcenia m.in. socjolog i doradca społeczny.

Od najmłodszych lat interesował się twórczością piśmienniczą. „Karierę” w tym zakresie rozpoczął już w wieku 6-7 lat, tworząc wówczas amatorski pamiętnik, (niestety nie przetrwał on do dnia dzisiejszego). Swój pierwszy sukces w tej dziedzinie odnotował rok później (przełom lat 80/90), kiedy został laureatem konkursu na najciekawszy list do redakcji, zorganizowanego przez słynny program Teleranek.

W okresie szkoły podstawowej osiągał bardzo dobre wyniki z języka polskiego. Zaowocowało to publikacją jednej z jego prac w szkolnej gazetce tematycznej dotyczącej ochrony środowiska. Jako autor artykułów debiutował w 2000 roku na scenie komputerowej Commodore 64, tworząc różnorodne publikacje, dostępne w tzw. magazynach dyskowych. Kilka tekstów zostało umieszczonych także w jednym z magazynów na scenie PC. Współpracował przez wiele lat z niemiecką grupą People of Liberty, wspierając wydawanie periodyku o nazwie Scene World, a w Polsce udzielał się aktywnie m.in. dla Inverse, wydawanego przez grupę Oxygen64. Od 2014 roku jest redaktorem, autorem artykułów i koordynatorem magazynu dyskowego Hot Style, wydawanego wspólnie przez grupy Tropyx i Draco.

W 2002 roku został laureatem literackiego wojewódzkiego konkursu pt. „Tolerancja wyrazem dojrzałości”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Szczecinie. Wówczas swoją pracę wygłosił na Sesji Popularnonaukowej poświęconej tolerancji, jak i doczekał się jej oficjalnej publikacji w specjalnym wydawnictwie książkowym.

W latach 2006-2010 był jednym z redaktorów Portalu Miłośników Prawobrzeża, gdzie najczęściej publikował swoje relacje z różnych wydarzeń. Niektóre artykuły zostały umieszczone także na stronie Wielgowo i okolice oraz na witrynie Zespołu Szkół nr 13 w Szczecinie.

V-12 nie tylko realizuje się w obszarze piśmiennictwa. W 2008 r. został laureatem filmowego amatorskiego konkursu Kina Pionier 1909 pt.: „Mały Wielki Film o Szczecinie”, gdzie jego praca zatytułowana „Dzidek” zajęła 3. miejsce. 4 lata później również zajął trzecie miejsce, tym razem w konkursie fotograficznym Foto Day, zorganizowanym przez nieistniejący już portal e-regio.pl. Przez wiele lat odnosił także wiele mniej lub bardziej znaczących sukcesów na scenie komputerowej Commodore 64 (gdzie od 1995 roku nieprzerwanie tworzy różnorodne produkcje i prowadzi swoją grupę Tropyx).

Od 2008 r. należy do Ekipy ZIYO – grupy osób aktywnie wspierających działania legendarnej rockowej formacji z Tarnowa z Jerzym Durałem na czele. Współpracuje także z wieloma innymi artystami muzycznymi, m.in. Regret The EndZiemią Kanaan (obecnie Ziemiah), Holdstill, NamyDead on TimeChippym, Zetoriusem i formacją One Million BulgariansVJ Dominionem, a także Różami Europy, Alheną i Kwaterą C2.

Tworzy z pasją, zaangażowaniem i rzetelnym podejściem do tematu. Jego założeniem jest dokumentowanie różnorodnych wydarzeń (nie tylko o charakterze lokalnym), a także niezależne i niekomercyjne wspieranie działań wykonawców muzycznych i organizacji prospołecznych.

Sprawdź również

X’2016 – 28-30.10.2016 r. w Someren, Holandia [raport]

Przysłowiowa „trzynastka” wcale nie musi być pechowa. Przekonali się o tym uczestnicy X’2016 – największej …

Marek Biliński powrócił z przyszłości!

Sentymentalna podróż w czasie do magicznych lat 80. ubiegłego wieku za sprawą pierwszej edycji imprezy …

RetroKomp 2016 – 24-25 września 2016 r. w Gdańsku

RetroKomp ma już 5 lat! Cykliczna impreza dedykowana miłośnikom starych komputerów i gier doczekała się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *