wtorek , 26 Wrzesień 2017

No Name – 21.02.2009 r. w Koszalinie [relacja]

Dnia 21 lutego 2009 r. odbył się koncert zespołu No Name w auli Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalinie. Członkowie tej kapeli to więźniowie, którzy odbywają kary pozbawienia wolności w koszalińskim Zakładzie Karnym.

Zespół gra muzykę na pograniczu rocka i bluesa i trzeba przyznać, że wychodzi im to bardzo dobrze. I chociaż nie są jeszcze aż tak popularni, to jednak nagrali już swoją płytę w koszalińskim radiu i biorą udział w wielu spotkaniach muzyczno-profilaktycznych w jednostkach penitencjarnych i wychowawczych, a także różnorodnych przeglądach muzycznych. Prowadzą także muzykoterapię dla niepełnosprawnych dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Nowych Bielicach.

Koncert został zorganizowany z inicjatywy Parlamentu Studentów BWSH, studentów pedagogiki resocjalizacyjnej BWSH oraz Zakładu Karnego w Koszalinie. W rolę konferansjera wcielił się pan Jarosław Barczewski, sekretarz rektoratu BWSH w Koszalinie, który bardzo żywiołowo zachęcał wszystkich zgromadzonych na auli do wspólnej zabawy. Publiczność składała się głównie ze studentów BWSH, która początkowo bez emocji wysłuchiwała kolejnych autorskich utworów zespołu. Jednakże przy coverach Dżemu (m.in. „Czerwony jak cegła”) tylna część auli rozbawiła się na tyle dobrze, że aż dwukrotnie No Name doczekał się tzw. „standing ovation”. Atmosfera koncertu ogólnie była bardzo przyjazna, a rozbawiona publiczność na koniec doczekała się także bisu.

No Name – 21.02.2009 r. w Koszalinie – galeria zdjęć!

Paweł R. a.k.a. V-12/Tropyx
Szczecin, 24.02.2009 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *