poniedziałek , 27 czerwiec 2022

Missing Link – nowa jakość na polskiej scenie muzycznej

Brytyjski rock nie umarł. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść obcując z pierwszymi dokonaniami nowej szczecińskiej formacji o nazwie Missing Link. Tworzy ją czterech młodych muzyków:  Bartosz Utracki (wokal/gitara), Daniel Ślozowski (gitara), Paweł Kochański (perkusja) i Wojciech Chomicz (bas). Mają za sobą udział w Emergenza Festival i Hard Rock Rising 2016, a niedawno wystąpili w studiu koncertowym im. Jana Szyrockiego w Polskim Radiu Szczecin w ramach cyklu koncertów o nazwie [3×1].

9 maja 2016 r. miała miejsce premiera debiutanckiego singla pt. „Riverside„. Do kompozycji autorstwa Bartosza Utrackiego, Pawła Kochańskiego i Krzysztofa Narożańskiego powstał teledysk, stworzony w systemie „one-shot”. Materiał filmowy nagrano na ulicy Rybackiej i Staromiejskiej w Szczecinie. Reżyserem klipu  był Michał Kiełpiński (Muuvi Studio), operatorem stedicam Mariusz Ceciura, a producentem wykonawczym Łukasz Nyks (Nyx Media TV & Film Production). Rejestracja utworu, miks i mastering to dzieło Bartosza Kuleszy (Mark Shell Studio).

Missing Link. Foto: Wide Frame.
Missing Link. Foto: Wide Frame.

Muzycznie Missing Link porusza się po szeroko rozumianym alternatywnym rocku z wyraźnymi wpływami brytyjskiego gitarowego grania. Ich muzyka jest mocno dopracowana, nieprzewidywalna, zmienna i nierzadko progresywna. Szczególną uwagę zwraca warsztat wokalny Bartosza Utrackiego, który jeszcze nie tak dawno świętował lokalne triumfy z zespołem Joyride. Dla założyciela formacji Pawła Kochańskiego jest to kolejny po Namy zespół muzyczny, który ma szansę osiągnąć uznanie publiczności na poziomie co najmniej krajowym. Dowodzi temu zajęcie drugiego miejsca na festiwalu Emergenza Poland, gdzie Missing Link przegrał o włos z dużo bardziej doświadczonymi kapelami CHORZY i Antiplan, mającymi kilkuletni staż na scenie muzycznej.

11 czerwca 2016 r. miała miejsce premiera drugiego singla o tytule „Devil Inside Of You„. Niedawno Missing Link zaprezentował kilka nowych utworów, wykonując je na żywo w Polskim Radiu Szczecin.

Poznaj zatem Missing Link – nową jakość na polskiej scenie muzycznej!

Dołącz do zespołu na fanpage: https://www.facebook.com/missinglinkofficial.

Paweł Ruczko
Szczecin, 24.06.2016 r.

Sprawdź również

Dni Gryfina 2017: Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji [relacja]

Tegoroczna majówka upłynęła pod znakiem deszczowej i chłodnej pogody. W tej niezbyt sprzyjającej aurze 2 …

One Million Bulgarians – Efekt ostatniej płyty (2016) [recenzja]

Z odległej galaktyki, za pośrednictwem kosmicznych fal o częstotliwości 2048 GHz, nadciągnęła do nas bułgarska …

Alternatywnie i nastrojowo. Poznaj nowy singiel zespołu Radiovidmo

19 czerwca 2016 r. miała miejsce premiera nowego singla Radiovidmo o tytule „More„. Niespełna ośmiominutowy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.