niedziela , 24 Wrzesień 2017

Jesienny Festyn Rodzinny – 9.09.2009 r. w Wielgowie

Dnia 9 października 2009 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie odbył się Jesienny Festyn Rodzinny. Wydarzenie obfitowało tradycyjnie w różnorodne atrakcje, które począwszy od godziny 13:00, umilały czas uczniom tutejszej szkoły.

Nie zabrakło popularnego kiermaszu domowych wypieków, zlokalizowanego w dolnym korytarzu, a także loterii fantowej, cieszącej się niezwykłą popularnością szczególnie wśród najmłodszych uczestników. W świetlicy szkolnej można było wziąć udział w konkursie karaoke, a na górnym korytarzu podziwiać „jesienne stwory” z warzyw, owoców i liści, stworzone przez uczniów z podstawówki i gimnazjum. Zaplanowana była także zbiórka zużytych baterii oraz akcja wręczenia kalendarzy dzieciom z klas pierwszych szkoły podstawowej.

Jednakże nie były to jedyne przygotowane atrakcje tego dnia. W zlokalizowanym naprzeciwko szkoły bukowym lasku, znanym mieszkańcom osiedla z tzw. Kamiennego kręgu (miejsca, w którym od kilku lat odbywają się lokalne imprezy), zostały zorganizowane gry i zabawy, głównie o charakterze sportowym. Można więc było wziąć udział w grze w tzw. „kocykówkę”, bądź w rzucaniu jajkiem na odległość. Uczniowie chętnie sprawdzali swoje siły w przeciąganiu liny i rywalizowali w słynnym biegu w workach.

Najmłodsi pod okiem pana Pawła Trzcińskiego rzucali pierścieniami z tworzywa sztucznego (używanymi potocznie do ćwiczenia gimnastycznego o nazwie hula-hoop) w kierunku wbitych w ziemię palików. Inni natomiast testowali swoje umiejętności w trafianiu piłką do metalowych obwódek przy wykorzystaniu drewnianych kijków w kształcie młotka. Dla wszystkich dostępna była także możliwość przejażdżki na koniach i kucyku oraz popularna zabawa w jedzenie pączków zawieszonych na sznurkach. Pod czujnym okiem pana Radosława Dudka odbywały się pokazy umiejętności i treningi w strzelaniu z łuku do tarczy.

Atmosfera była ogólnie miła i przyjazna, pomimo faktu, że uczestników festynu było mniej, niż przed rokiem. Jednakże taki stan rzeczy spowodowany był zapewne ograniczeniami związanymi z budową nowej sali gimnastycznej i przeniesieniem rekreacyjnej części imprezy do lasu, co automatycznie pociągnęło za sobą pewne ograniczenia, np. w postaci braku jakiejkolwiek oprawy muzycznej. Nie przeszkodziło to jednak wszystkim uczestniczyć w wyśmienitej zabawie, która trwała nieprzerwanie do godziny 16:00.

Wszystkich mieszkańców naszego osiedla zapraszam do brania udziału w kolejnych tego typu wydarzeniach, aby przekonać się, że szkoła nie tylko uczy, ale też bawi i cieszy!

Jesienny Festyn Rodzinny 2009 w Wielgowie – galeria zdjęć!


Paweł R.
V-12/Tropyx
Szczecin, 20.10.2009 r.


Reportaż równolegle ukazał się na Portalu Miłośników Prawobrzeża w dziale „Wydarzenia Prawobrzeża” (do wglądu tutaj), a także na stronie Zespołu Szkół Nr 13 w Szczecinie w dziale „Artykuły” (do wglądu tutaj).


Sprawdź również

Otwarcie Biedronki – 24.11.2011 r. w Wielgowie

No i stało się! 24 listopada 2011 r. w Wielgowie (jedno z najdalej oddalonych od …

Jesienny Festyn Rodzinny – 30.09.2011 r. w Wielgowie

Dnia 30 września 2011 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie odbył się Jesienny …

„Uwalnianie książek” – 9.06.2011 r. w Wielgowie

Dnia 9 czerwca 2011 r. odbyła się w Wielgowie ósma edycja Ogólnopolskiego Święta Uwalnianych Książek. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *