wtorek , 23 Styczeń 2018

Galowy Wieczór Kabaretowy – 24.06.2011 r. w Stargardzie Szczecińskim

Dnia 24 czerwca 2011 r. odbył się Galowy Wieczór Kabaretowy w Stargardzie Szczecińskim. Tutejszy Amfiteatr niemalże w całości wypełnił się przybyłymi gośćmi pomimo faktu, że na imprezę przeznaczono ograniczoną liczbę biletów. Tuż przed rozpoczęciem show spikerka przekazała informację, że w tej chwili zakończyła się sprzedaż wejściówek (notabene wyjątkowo tanich), ponieważ ich limit został wyczerpany. Padający tego dnia deszcz na szczęście nie zaatakował ponownie, ale pozostawił po sobie mokre ławeczki i siedzenia.

Miejscówka dosyć obskurna, nie widziała remontu od wielu lat. Siedząc z przodu przeszkadzali zarówno przechodzący ludzie, jak i zamontowane na wysokości oczu barierki. Podczas wydarzenia panował permanentny zakaz zarówno nagrywania, jak i fotografowania, a także wnoszenia i spożywania alkoholu. Mimo tego wiele osób raczyło się złotym trunkiem, a niektórzy próbowali wykonywać sporadycznie chociażby jedno zdjęcie. Ochroniarze krążyli nieprzerwanie po terenie Amfiteatru, ale chyba obyło się bez żadnych spektakularnych interwencji z ich strony.

Tego wieczoru wystąpiły następujące kabarety: Kabaret Młodych Panów, Ani Mru-Mru oraz Smile. Tematem przewodnim była piłka nożna. Parodiowano m.in. naszą Kadrę i trenera Smudę. Pojawił się co najmniej jeden nowy skecz (w wykonaniu KMP), a inne, jak chociażby klasyczny Stanisław w wykonaniu Smile, zawierał nowe dialogi. Ludzie pękali ze śmiechu i mieli ku temu dużo powodów, albowiem kabareton trwał niemalże 3 godziny.

Show zakończył się podobnie, jak rozpoczął – wspólnie zaśpiewaną piosenką z repertuaru Rickiego Martina. Nawet jedna z kopanych piłek (prawdopodobnie przez Marcina Wójcika) powędrowała w trybuny. 😉 Nie było bisów, ale za to najwierniejsi fani Ani Mru-Mru, skandując głośno „Tofik! Tofik!‚, doczekali się spotkania ze swoimi ulubieńcami po ich występie.

Reasumując, był to niezwykle udany wieczór pełen śmiechu i zabawy. Przed nami kolejne wydarzenie o podobnym charakterze – kabareton w Szczecinie (już jutro!). Bajo!

V-12/Tropyx
Szczecin, 1.07.2011 r.

Sprawdź również

Giganci śmiechu w akcji – Kabareton 15.02.2009 r. w Szczecinie

Dnia 15 lutego 2009 r. w Szczecińskim Domie Sportu (dawniej WDS) odbył się Kabareton pod …

Kabaret Moralnego Niepokoju – 26.07.2007 r. w Szczecinie

Dnia 26.07.2007. w Teatrze Letnim w Szczecinie wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju. Była to już trzecia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *