poniedziałek , 11 Grudzień 2017

Foto Day No.2 – 12.07.2009 r. – nieczynna strzelnica wojskowa w Kijewie

Druga edycja Foto Day miała miejsce 12 lipca 2009 r. w nieczynnej strzelnicy wojskowej w Kijewie (jedno z prawobrzeżnych osiedli w Szczecinie). Jest to dosyć tajemnicze i interesujące miejsce, do którego wiodą kręte i długie leśne ścieżki. Tym razem ze względu na awarię mojego aparatu fotograficznego wykonywałem fotki na pożyczonym sprzęcie, stąd ich jakość odbiega od normy. Mimo wszystko udało mi się wykonać kilka zdjęć, które prezentuję poniżej.

Była to moja druga wizyta w tym miejscu. Pierwszy raz miałem okazję podziwiać tę budowlę przy okazji Wycieczki do Załomia 30.07.2006 r.

Foto Day No.2 – 12.07.2009 r. – Nieczynna strzelnica wojskowa w Kijewie – galeria zdjęć!Foto Day to inicjatywa wymyślona przez SCDoctora, która w przeszłości doczekała się sześciu edycji, w tym pięciu wśród znajomych i jednej, nieco bardziej oficjalnej, przy współpracy z MM. Owa współpraca zakończyła się niepomyślnie i po dwóch latach przerwy, pod patronatem Portalu Miłośników Prawobrzeża, projekt został ponownie powołany do życia. Doczekał się zaledwie trzech edycji, po których nastąpiło jego ponowne zawieszenie.

Ogólną ideą projektu Foto Day jest ocalenie od zapomnienia wielu ciekawych miejsc naszego miasta, a istotą pomysłu jest to, aby takie miejsca mogły być utrwalane na fotografiach przez wszystkie osoby zainteresowane tematem. Pozwoli to na uzyskanie niezwykle cennego dokumentu, widzianego oczami różnych obiektywów.


Sprawdź również

Spotkanie obrońców Willi Grüneberga z wiceprezydentem Szczecina

Plany budowy trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju oraz rzekomo blokująca realizację tejże inwestycji Willa Grüneberga, to …

„Uwalnianie książek” – 9.06.2011 r. w Wielgowie

Dnia 9 czerwca 2011 r. odbyła się w Wielgowie ósma edycja Ogólnopolskiego Święta Uwalnianych Książek. …

Festiwal Nauki – 6.06.2011 r. w Wielgowie

Dnia 6 czerwca 2011 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie, odbył się Festiwal …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *