środa , 26 Lipiec 2017

FAQ

1. Nazwa strony.

Pochodzi od utworu RMB o nazwie „River’s Edge” z albumu „This World Is Yours” wydanego w 1995 roku.

2. Cel projektu.

Uratowanie przed zapomnieniem dawnej twórczości piśmienniczej i kontynuowanie jej na łamach niniejszej strony, a także wspieranie działań zespołów i artystów muzycznych.

3. Forma.

River’s Edge nie jest blogiem! Z założenia forma strony ma przypominać niezależne wydawnictwo, które jest kierowane do indywidualnych odbiorców.

4. Piśmiennictwo.

River’s Edge to nic innego, jak artykuły, felietony, relacje z koncertów, wywiady, reportaże, recenzje płyt, opowiadania, poezja oraz publicystyka o tematyce Commodore 64. Niektóre z publikacji przetrwały próbę czasu, spoczywając przez wiele lat na dyskietce 5’25 cala.

Starsze teksty (w tym także te niepublikowane) posiadają krótką informację wyjaśniającą okoliczności ich powstania oraz miejsce pierwszej publikacji. Tam, gdzie było to możliwe, pojawiły się zdjęcia i skany.

Większość artykułów została poddana niezbędnej korekcie, ponieważ część z nich powstała na Commodore 64 lub w pecetowym notatniku.

5. Galeria zdjęć.

Funkcjonuje z reguły jako składowy element danego reportażu/relacji. Po kliknięciu na dowolnie wybrane zdjęcie, wyboru kolejnej, bądź poprzedniej fotki dokonuje się myszką, wskazując na widoczne w oknie strzałeczki lub przy użyciu klawiszy lewo/prawo. Po naciśnięciu ESC (bądź kliknięciu na krzyżyk w stosownym miejscu) następuje powrót do treści artykułu.

6. Język angielski.

Niektóre z publikacji zostały opublikowane w języku angielskim. Dostęp do nich jest możliwy z poziomu menu głównego.

7. Linki.

Wymiana linków jest jak najbardziej wskazana. Propozycje proszę kierować za pośrednictwem zakładki Kontakt.

8. Właściwości techniczne.

Strona pierwotnie bazowała na systemie Dokuwiki. W 2013 r. nastąpiło przeniesienie jej zawartości na Joomlę. Nowy szablon korzysta z funkcji zawartych w darmowym template o nazwie JoomBlog. W lutym 2016 r. nastąpiła kolejna migracja, tym razem na WordPressa. Za szatę graficzną odpowiada template Sahifa.

Od 2011 roku strona jest postawiona na serwerze firmy hostingowej UnixStorm.

9. Prawa autorskie.

Wszystkie materiały na tej stronie podlegają prawom autorskim i mogą być kopiowane i publikowane tylko za zgodą autora. Dotyczy to przede wszystkim zdjęć, których przywłaszczenie stanowi czyn karalny w świetle polskiego prawa.

Zgodnie z prawem cytatu, można cytować dowolne fragmenty tekstu z publikacji, przy jednoczesnym zachowaniu umiaru (maksymalnie pół strony formatu A4), jak i podaniu dokładnego źródła tekstu (w przypadku stron internetowych: imię i nazwisko autora, tytuł oraz link do artykułu i datę dostępu).

Zgodnie z prawem cywilnym, każda osoba, której zdjęcie znajduje się na niniejszej witrynie i w jakikolwiek sposób narusza jej dobro osobiste, ma prawo do jego usunięcia. W razie jakichkolwiek wniosków w tej sprawie, proszę o kontakt.

10. Komentarze.

Od 2016 r. strona posiada możliwość komentowania jej zawartości. Każdy komentarz będzie podlegał moderacji. Wszelkie wpisy łamiące zasady poszanowania drugiego człowieka nie będą akceptowane.

11. Pytania, problemy, uwagi.

Jeżeli dostrzegasz jakiś błąd, masz pomysł na usprawnienie strony, pragniesz podzielić się swoimi uwagami, przejdź do zakładki Kontakt i korzystając z udostępnionego tam formularza, prześlij swoją wiadomość.

(C) 2008-16 V-12/Tropyx

Sprawdź również

Zakończenie Lata z Pączkami W Tłuszczu i Papa D. w Wałczu

27 sierpnia 2016 r. na Promenadzie Jeziora Raduń w Wałczu odbyła się impreza na zakończenie …

Wielgowskie Lato z Piosenką i Zbigniewem Wodeckim

Niezbyt często zdarza się sytuacja, w której po wyjściu z domu i przebyciu zaledwie kilkuset …

Alternatywnie i nastrojowo. Poznaj nowy singiel zespołu Radiovidmo

19 czerwca 2016 r. miała miejsce premiera nowego singla Radiovidmo o tytule „More„. Niespełna ośmiominutowy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *