wtorek , 26 Wrzesień 2017

Austere Onset, Dead On Time oraz Rowdyside – 10.09.2010 r. w Szczecinie [relacja]

Dnia 10 września sierpnia 2010 r. w SCK Kontrasty w Szczecine odbył się wyjątkowy występ trzech lokalnych kapel: Austere Onset, Dead On Time oraz Rowdyside. Dlaczego wyjątkowy? Otóż każdy z przybyłych mógł współtworzyć materiał na oficjalne koncertowe DVD drugiego z w/w zespołów! Wystarczyło jedynie uzbroić się w odpowiednie narzędzie rejestrujące obraz i dźwięk i przybyć tego wieczoru do Kontrastów.

Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy zespołu Austere Onset. To jeden z wielu młodych szczecińskich zespołów (powstał w 2009 roku), który obecnie pracuje nad wydaniem debiutanckiej EP’ki. Ich muzyka to zdecydowanie ciężkie granie oscylujące w granicach post-hardcore’u. Chłopaki z Austere Onset skutecznie rozgrzali licznie przybyłą do Kontrastów publiczność, która wielokrotnie zakotłowała się przed barierkami. 🙂

Austere Onset – 10.09.2010 r. w Szczecinie – galeria zdjęć!

Po kilkudziesięciu minutach na scenie zainstalowała się ekipa Dead On Time, z Frytą na czele :). Przed sceną było tak tłumnie, że ciężko było się przemieszczać. Chłopaki jak zwykle dali popis mocnego grania, co zapewne może potwierdzić rzesza młodych dziewczyn bawiących się wówczas przy barierkach :). Występowi Dead On Time towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, które zaskoczyły niejednego, chcącego wykonać ciekawe ujęcia swoim aparatem fotograficznym. Albowiem każdy, kto choć trochę przekroczył linię barierek, był stanowczo cofany do tyłu. Mimo tego tłum młodych ludzi szalał nieprzerwanie pod sceną, a co chwilę któraś z dziewczyn była wznoszona na rękach.

Dead On Time – 10.09.2010 r. w Szczecinie – galeria zdjęć!

Jako ostatni swój repertuar zaprezentowali chłopaki z Rowdyside, w którym nie zabrakło autorskich kompozycji, a także oczywiście coverów (m.in. „Vertigo” oraz „Ona jest ze snu”). Na bis zespół zagrał swój pierwszy przebój pt. „Bocadillo”, który podobnie, jak pozostałe kawałki, został przyjęty niezwykle entuzjastycznie przez publiczność.

Rowdyside – 10.09.2010 r. w Szczecinie – galeria zdjęć!

Paweł R. a.k.a. V-12/Tropyx
Szczecin, 14.09.2010 r.

Sprawdź również

Ścigani i Dead On Time – 7.05.2011 r. w Chorzowie – Finał Festiwalu Rock Stars [relacja]

Finał tegorocznej edycji Rock Stars odbył się 7 maja 2011 r. na chorzowskich Polach Marsowych. …

No Future (support: Brewery Szein) – 14.10.2010 r. w Szczecinie [relacja]

Dnia 14 października 2010 r. w ramach jesienno-zimowej trasy koncertowej (obejmującej swoim zasięgiem ponad 20 …

Benefis Waldemara Kulpy – 11.09.2010 r. w szczecińskim SCK Kontrasty [relacja]

20 lat pracy w SCK Kontrasty, 25 lat działalności w klubach studenckich i 30 lat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *